0
VÍTĚZÍ TEN, KDO SE NEBOJÍ BÝT VÝJIMEČNÝ!
13. 12. 2018

Své by o tom mohli vyprávět hrdinové knihy Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční, již letos v létě vydalo nakladatelství PRESCO GROUP, a. s. Knížka se u nás okamžitě stala bestsellerem, stejně jako na mnoha zahraničních trzích. Její úspěch byl nyní korunován oceněním v prestižní soutěži Specsavers National Book Awards, kde titul vyhrál první cenu v kategorii Dětská kniha roku 2018. Autor Ben Brooks se tak zařadil po bok takových legend, jako jsou J. K. Rowlingová se svým Harrym Potterem nebo David Williams s populární sérií humorných příběhů.

Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční, už byly přeloženy do 21 jazyků a jejich popularita stále stoupá. Nutno říct, že zaslouženě – vedle zajímavého obsahu má kniha také dobře zvolený formát a grafiku – co dvoustrana, to jeden stručný medailon zajímavé osobnosti a celostránková ilustrace. Atraktivní pojetí portrétů výtvarníka Quintona Wintera pak cílí přesně do vkusu dnešních mladých čtenářů. Titul obsahuje celkem stovku medailonků chlapců a mužů z doby minulé i současné, postav známých i méně známých, působících v nejrůznějších oborech lidské činnosti. Ať už jde o příběh světoznámé celebrity, nebo malého chlapce ze skromných poměrů, všechny do posledního jsou nesmírně inspirativní. Ukazují totiž, že člověk nemusí být zrovna superhrdinou, aby dokázal být vzorem pro ostatní a učinit svět lepším!

Cílem knihy není ani tak vzdělávat, jako spíše inspirovat a ukázat, že ani ti, o kterých se učí ve školách, to neměli jednoduché a museli s něčím bojovat. (…) Více než popisy ‚slavných‘ mě zaujalo vyprávění o zdánlivě obyčejných malých i velkých chlapcích, kteří něco dokázali. (…) Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční, jsem zhltla s velkým zájmem. Jednalo se o opravdu zajímavé čtení a přála bych dnešní generaci kluků, aby v těch řádcích našli inspiraci a zamysleli se nad nimi,“ píše o knize ve svém článku Inspirujte své děti pomocí příběhů výjimečných osobností na webu Kultura21.cz redaktorka Jana Langerová.

Specsavers National Book Awards je literární cena pro nejlepší a nejprodávanější britskou knihu roku, udělovaná v celkem jedenácti kategoriích. Odbornou porotu tvoří nejvýznamnější knižní nakladatelé, agenti, knihkupci, odborní publicisté a další vlivné osobnosti na poli literárního dění. Do každé z kategorií bývá zařazeno 15–25 knih, z nichž porota volí vítěze. Jak vidno, konkurence je opravdu veliká a nároky vysoké, první cena je tedy nepochybně zárukou kvality!

Chcete-li jen to nejlepší, pak sáhněte po naší knize, která je k dostání u všech dobrých knihkupců a v e-shopu společnosti PRESCO GROUP na www.presco.cz. V nabídce tu naleznete vedle celé řady zajímavých titulů také dalšího z vítězů Specsavers National Book Awards v kategorii dětská kniha roku – knihu Dráček Zog a princezna rebelka.