0
MÓDNÍ DIÁŘ 2020 ANEB 365 DNÍ STYLU DO KAŽDÉ KABELKY
04. 09. 2019

PRESCO GROUP, a. s., ve spolupráci s novinářkou Janou LeBlanc a ilustrátorkou Martinou Pavlovou vydávají po úspěšném Zápisníku milovnice knih další tematický diář, tentokrát pro všechny milovnice módy. Móda, to je totiž radost – pokud ovšem víte, jak s ní zacházet. Zbrusu nový originální zápisník proto má být jak průvodcem rokem 2020, tak také nepostradatelným rádcem a pomocníkem ve světě neustále se měnících trendů.

Zápisník je koncipován nejen jako diář na celý příští rok, ale především jako velký módní průvodce napěchovaný informacemi a tipy, jaké oblečení se hodí pro různé postavy, jak najít „své“ materiály a barvy, jak poznat kvalitní oděv, s čím ho sladit, jak si sestavit nadčasový šatník či jak šatník oživit, když nemáte peněz nazbyt. Autorky nezapomněly na rady, jak se obléknout, abyste dodrželi určitý dress code, ani na výčet módních chyb, kterých se často dopouštíme, a doporučení, jak se jim vyhnout.

„Samy z vlastní zkušenosti víme, že móda vzbuzuje smíšené pocity. Spousta žen má plné šatníky, a nemá co na sebe. Jiné milují fashion magazíny a blogy, ale stejně tápou v každém obchodě, kam přijdou. Co si koupit? Sluší mi to? Bude se mi to hodit k tomu, co už mám? Velká skupina českých žen pak na módu rezignovala. Mluví o francouzském šarmu, ale chodí víceméně v reklamních tričkách, mikině a džínách,“ říkají autorky novinářka Jana LeBlanc a ilustrátorka Martina Pavlová. „Přály jsme si vytvořit diář, který by byl ženám k ruce, kdykoli tápou: v obchodě, doma u skříně se šaty, když mají jít na rande nebo na důležitou večeři. Chtěly bychom také ženy motivovat, aby jim móda připadala doopravdy hravá a abychom díky tomu viděly v českých ulicích více vkusu,“ dodávají.

Módní diář 2020 je už sedmým společným počinem obou autorek. „Módní diář byl zatím náš nejnáročnější projekt,“ shodují se. Ostatně vytkly si velmi nelehký úkol: vybrat z oblasti módního průmyslu, který denně čítá miliony nových fotografií, inspirací, trendů a kousků v obchodech, to nejdůležitější. Úplné základy, které mohou ženy dobře využít ve dvaceti i v padesáti. Na nich pak ukazují, jak si vybudovat styl, šatník i sebevědomí, ať je majitelka diáře pokladní v supermarketu, anebo vysoce postavená manažerka. Autorky se rovněž snažily myslet na všechny typy postav i většinu běžných příležitostí, pro které se oblékáme. Vyšly přitom ze svých zkušeností s prací v lifestylových časopisech, pro něž Jana LeBlanc psala a Martina Pavlová zde působila jako módní redaktorka. Ke spolupráci na závěrečné supervizi pak přizvaly stylistku Irenu Vokrojovou, která pomáhá vyladit šatník klientům různého věku i výše příjmů, je zodpovědná za stránky s módou v řadě časopisů a píše blog.

Diář k prolistování najdete zde.

O autorkách:
Jana LeBlanc – Módu odmalička miluje a zároveň nenávidí. Její vztah k ní je plný nadšení, a současně odporu. Atraktivní lesklé časopisy, do kterých také přispívá jako novinářka, ji okouzlují a inspirují. Často prý však zapomíná na to, co doopravdy sedne a sluší jí. Až v tom jednou najde rovnováhu, bude šťastná a dokonale elegantní.
Martina Pavlová – Móda ji fascinovala už jako dítě. Po gymnáziu proto zvolila studium textilní fakulty. Navrhovala kabelky, vytvářela potisky textilií, pracovala jako stylistka a módní redaktorka v několika časopisech. Nyní se věnuje módní ilustraci a snaží se, aby její šatník nenarostl do obřích rozměrů.