0
AUTOGRAMIÁDA A SETKÁNI S MIROSLAVEM SINGEREM, AUTOREM KNIHY JAK
03. 05. 2017

Pod značkou PRESCO BOOKS jsme vydali knihu Miroslava Singera – Jak shodit kila a oslabit korunu. Kniha je to v mnohých směrech zajímavá a jedinečná. Pro všechny čtenáře, kteří se chtějí s bývalým guvernérem ČNB a předním českým ekonomem setkat, jsme připravili ve spolupráci s knihkupectvím Palác knih Luxor autogramiádu, která se koná ve středu 10. 5. 2017. Přijďte na setkání s Miroslavem Singerem a nechte si podepsat knihu plnou humoru i vážných témat ekonomického světa.

Autor v knize připomíná důležité události i významné osobnosti ekonomického, politického a společenského světa posledních třiceti let. Nabízí mimo jiné pohled na tři české prezidenty, většinu polistopadových premiérů či hvězdy světového i domácího bankovního nebe. Vedle toho Miroslav Singer píše otevřeně o svém soukromí: o oblíbené hudbě, vztahu k vínu nebo o tom, jak se pere s nadváhou. Ve zvláštní kapitole vysvětluje, proč centrální banka pod jeho vedením přistoupila k oslabení národní měny.

Miroslav Singer je přední český ekonom a bývalý guvernér České národní banky. Po pražském Gymnáziu Arabská vystudoval obor matematické metody v ekonomii na Vysoké škole ekonomické v Praze a doktorské studium absolvoval na University of Pittsburgh, kde získal titul Ph.D. Profesní kariéru začínal ve společnosti Expandia, kde se stal posléze ředitelem celé skupiny. Poté působil v poradenské firmě PricewaterhouseCoopers ČR. V únoru 2005 byl jmenován členem bankovní rady České národní banky a jejím viceguvernérem. Po odstoupení Zdeňka Tůmy z čela centrální banky byl v polovině roku 2010 prezidentem Václavem Klausem jmenován guvernérem ČNB. Na této pozici setrval  i ve druhém funkčním období, z čela centrální banky odešel po jeho  ukončení v červnu 2016, kdy jej vystřídal Jiří Rusnok. V lednu 2017 byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. Je také předsedou dozorčí rady České pojišťovny, člena skupiny Generali. V minulosti působil v institutu CERGE-EI a dodnes přednáší na Vysoké škole ekonomické. Je ženatý, má dvě děti.

AUTOGRAMIÁDA A SETKÁNÍ S AUTOREM
Kde: PALÁC KNIH LUXOR, VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ 41
Kdy: 10. 5. 2017 od 17:00 hod.
 
Těšíme se na Vás! Přijďte na zajímavou akci.