0
VYHRÁLI JSME ZLATOU STUHU
22. 09. 2021

Dětských knížek vychází každý rok celá spousta, a tak není divu, že je těžké se v nich zorientovat. Především v případě, že nemáte možnost zajít do kamenného obchodu a knihy si pořádně prohlédnout, riskujete, že sáhnete vedle. Naštěstí tu máme několik prestižních literárních soutěží, v jejichž porotách zasedají ti nejpovolanější z nejpovolanějších a vybírají ty nejlepší z nejlepších.

Jednou z nich je prestižní soutěž Zlatá stuha s dlouholetou tradicí. Slavnostní vyhlášení jejího již 29. ročníku letos proběhlo v úterý 14. září. Soutěž se zaměřuje na nejlepší knihy pro děti a mládež vydané v předchozím roce. V té nejvybranější společnosti se tentokrát ocitly dva z našich titulů: Ezop – O zvířátkách a Rudyard Kipling – O zvířátkách. A odnesly si hned první místo za úžasný překlad pana Robina Krále, několikanásobného držitele Zlaté stuhy a dalších literárních cen.

Veršované Ezopovy bajky a povídky Rudyarda Kiplinga, autora legendárních Knih džunglí, jsou verzí nestárnoucích děl šitou přesně na míru dnešním zvídavým dětem a určitě zaujmou a potěší i leckterého dospěláka. Za knihami v originále stojí Elli Woolardová, oceňovaná autorka nádherných obrázkových knih a básniček pro děti, je pojala po svém a současným malým čtenářům je představuje s velkým vtipem, stejně jako autorka ilustrací Marta Altésová.

Doplňte si tyto báječné knížky do vaší knihovničky! Více o nich naleznete zde: https://www.presco.cz/knihy/