0
Věra Zlevorová
08. 01. 2015

Věra Zlevorová, narozena 4. 3. 1969, vyrůstala v tvůrčím prostředí, fotografuje od 13 let a už tehdy v objektivu jejího zájmu je portrétní fotografie. Již na vysoké škole publikuje v časopisech. Po stáži v Las Vegas, kam odcestovala za manželem, otevírá v Brně bezprostředně po narození dcerky svůj ateliér. Mateřství nasměrovalo její tvorbu na aranžovanou dětskou fotografii.

Píše se rok 2000, v komerčních fotoateliérech se fotí děti u dortu a aranžované dětské foto nacházíme pouze v obchodech na pohlednicích ve formě nepoužitelné pro praxi. Věra Zlevorová odvážně a průkopnicky otevírá první rodinný fotoateliér zcela nového typu. Je tu Ateliér BabyPhoto, jako první v naší republice zaměřený na užitnou aranžovanou dětskou fotografii formou fotomotivů. Fotografka vymýšlí a vyvíjí svůj styl. Jeho podstatou jsou jednoduché aranžované scény, které lze velmi rychle sestavit a opakovaně užívat ve fotosériích pro veřejnost. Brilantní nápady a propracovanost autorčinných fotografií zvedly obrovskou vlnu zájmu, přetrvávající dodnes.

BabyPhoto je žádané fotostudio udávající směr ostatním. Další fotografové otevírají studia podobného typu a někteří z nich se snaží napodobovat autorčiny originální motivy.

Výraz babyphoto či babyfoto se stává synonymem fotografií v osobitém pojetí Věry Zlevorové a „její“ miminka jako kominíčci, kuchtíci, malíři atd. jsou všude kolem nás, ve vašich domovech, kolují po internetu, znáte je z kalendářů a pohlednic....

Věra Zlevorová žije v Brně a norském Oslu, kde má část rodiny.

Oficiální stránky autora: Baby photo