0
VELKÁ KNÍŽKA FARMA PRO MALÉ VYPRAVĚČE
09. 03. 2018

Nakladatelství PRESCO GROUP vydalo pod značkou ELLA & MAX velkoformátovou obrázkovou knihu Velká knížka FARMA pro malé vypravěče. Je o rodině Sedláčkových z farmy pod lesem, kde je živo celý rok! Sedláčkovi, to jsou babička, dědeček, maminka, tatínek, ale hlavně malí neposedové Ella a Max. Společně se starají o zvířata a rostliny a taky o dům, stáje, chlívky, kurníky, králíkárny, rybník, zahrady, louky, pole, lesy, sad. Nespočetné množství situací na úžasných ilustracích Libora Drobného donutí děti ukazovat, vyprávět, popisovat, vyjadřovat se, nalézat slova. Vůbec nevadí, že ještě neumějí číst písmenka. Knížka je vhodná pro děti od 3 let pro rozvoj slovní zásoby a vzájemné komunikace.

Poznáte život na farmě OD JARA DO ZIMY. Odkud se bere mléko a vajíčka? Z čeho se vyrábí svetr? K čemu je dobré obilí? Co všechno je třeba, aby zelenina a bylinky dobře rostly? Jak se pletou košíky? Jaké dobroty se dají získat z obyčejného jablíčka? A víte, že včelky nedávají jenom žihadla?

Kromě Sedláčkových, kteří na farmě zastanou největší podíl práce, se seznámíte také s veterináři, techniky a pomocníky, již tady pomáhají, ale i s pravidelnými návštěvníky farmy, kteří si přijeli odpočinout či hledají blízkost přírody, tradice nebo zábavu o slavnostech. Laskavé a roztomilé obrázky vykreslující nekonečné množství mikropříběhů přinášejí ucelený pohled na práci na farmě, která žije hospodářským rokem od jara do zimy. Na jaře je nejvíc práce se zvířátky, v létě na poli a na zahradě a na podzim v sadu. A na svatého Martina je třeba vše řádně oslavit.

Knížku uvítají všechny maminky i tatínkové, kteří chtějí děti uvést do světa knihy. Děti nejsou jen pasivními posluchači, ale propracované celostránkové ilustrace je donutí „číst“, stát se vypravěči a převzít aktivní roli. Naučí se považovat knihu za zdroj informací, vědění i zábavy. Překonají možný ostych ve vyjadřování a později nebudou mít potíže s vyprávěním či popisem ani s trémou. Naučí se uchopit své vyprávění, a budete-li jim dobrými a aktivními posluchači, uvidíte, jaké pokroky udělají nejen v úrovni vyjadřování, ale i pokud jde o slovní zásobu.

Libor Drobný vystudoval Filmovou školu ve Zlíně, obor Výtvarné zpracování animovaného filmu. Následovala Univerzita Tomáše Bati, Fakulta multimediálních komunikací, kde studoval klasickou animaci. Jako ilustrátor, kreativní grafik, animátor a fotograf pracuje na širokém portfoliu tuzemských i zahraničních projektů, včetně knižních. Knihy Libora Drobného jsou charakteristické svou hravostí, vtipem a jedinečným, lehce rozpoznatelným stylem, utvářeným detailními pestrobarevnými ilustracemi.