0
SVĚT KNIHY 2017
05. 05. 2017

Nakladatelství PRESCO GROUP představí na veletrhu Svět knihy novinky vydávané pod značkou ELLA & MAX a PRESCO BOOKS. Těšit se můžete na spoustu krásných a zajímavých titulů, které podporují dětskou představivost, kreativitu a samostatné myšlení. Nový katalog knih ELLA & MAX, který u příležitosti veletrhu vydáváme, má jasnou zelenou barvu a do této barvy oblečeme i náš stánek, takže nás na veletrhu lehce najdete. Pro jistotu ale přidáváme číslo stánku L308, který se nachází v levém křídle Průmyslového paláce. A co nového jsme si pro vás přichystali?

Ústředním titulem pro děti je určitě kniha dánského autora a ilustrátora Jakoba Martina Strida pod názvem NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH O OBROVSKÉ HRUŠCE, kterou jsme vydali v české a slovenské verzi. O to větší radost máme i z toho důvodu, že se jedná o autora již několikrát nominovaného na prestižní ocenění v oblasti literatury pro děti a mládež  – Astrid Lindgren Memorial Award. Dobrá překladová literatura, ke které naše „Hruška“ stoprocentně patří, je živnou půdou pro velká dobrodružství bujné dětské fantazie. Rozšiřuje obzory, přispívá k porozumění světu kolem nás i k porozumění mezi lidmi, kulturami i jednotlivci a navzájem nás spojuje.

Vedle toho další novinka pod značkou ELLA & MAX, velkoformátový „obrazový průvodce“ VELKÁ KNÍŽKA PRAHA PRO MALÉ VYPRAVĚČE, je titulem zcela původním. Originální detailně propracované humorné ilustrace Libora Drobného jsou plné nejrůznějších příběhů. Naše kniha vychází zároveň v anglické a německé jazykové mutaci.

Ke stejnému žánru se řadí i novinka VELKÁ KNÍŽKA PRO MALÉ VYPRAVĚČE LETIŠTĚ, která navazuje na své, mezi malými „čtenáři“ velmi oblíbené, předchůdce VELKOU KNÍŽKU O AUTECH a VELKOU KNÍŽKU O STAVĚNÍ.

Rozvoji prvních čtenářských dovedností se věnuje nová „barevná série“ – ČERVENÁ, MODRÁ a ZELENÁ KNIHA POHÁDEK, připravené odbornou pedagožkou a lektorkou Mgr. Dagmar Ženkovou. První čtení – bezva hra a poučení: prvnímu čtení uzpůsobené jednoduché texty klasických pohádek jsou doplněné stránkami s otázkami, úkoly a hrami, které přispívají ke kultivaci čtení s porozuměním textu. Graficky strukturovaný text pohádek vybízí ke společnému rodinnému čtení a autorka přidává i podrobný návod, jak z knih vytěžit pro děti maximum. Knihy „fungují“ stejně dobře v sérii i zcela samostatně.

A zapomenout nesmíme ani na oblíbené pohádkové omalovánky, KRÁSKA A ZVÍŘE a KNIHA DŽUNGLÍ. Na své si tak opět přijdou nejen čtenáři, ale i „výtvarníci“. Bohatá obrazová část je doplněna vyjímatelným velkoformátovým plakátem, který po vybarvení a dotvoření jistě ozdobí stěnu nejednoho „ateliéru“ malých i odrostlejších umělců.

Pokud si prohlédnete náš katalog, zjistíte, že jsme pro dětského čtenáře připravili opravdu širokou nabídku knih. Přijďte k nám na stánek, už se na vás moc těšíme!

Kdy: 11. -14. 5. 2017
Kde: Levé křídlo Průmyslového paláce, VÝSTAVIŠTĚ PRAHA HOLEŠOVICE
Číslo stánku: L308