0
Slavnostní představení novinek značek BAAGL, NOTIQUE a ELLA & MA
13. 04. 2023

Ve čtvrtek 23. března proběhlo v historických prostorách paláce Adria setkání s váženými obchodními partnery společnosti PRESCO GROUP, jež zde představila novinky z produkce svých značek BAAGL, Notique a Ella & Max.

Galavečer zahájil jednatel společnosti Petr Skokan, který přivítal hosty a předeslal: „Naší vizí je vytvářet a prodávat skvělé a žádané produkty a služby, které miliónům lidí po celém světě udělají život radostnější. A nic z toho by nebylo možné bez vás, našich partnerů. Děkujeme vám za důvěru a úžasnou spolupráci!“

Rosteme s odvahou – inovativní kolekce BAAGL 2023

Jako první představil obchodní ředitel Michal Šmidrkal novinky značky BAAGL, výrobce ergonomických aktovek, batohů a školních potřeb: „Díky úzké spolupráci s českými fyzioterapeuty se našemu týmu designérů podařilo posunout stávající modely aktovek a batohů na zcela novou úroveň, takže jsou ještě lehčí a pohodlnější. Můžete se těšit na celou řadu technologických vychytávek a inovací.“

Ani na poli designu nezůstávají novinky kolekce BAAGL pozadu. Představeny byly zbrusu nové motivy úspěšných modelových řad Core, Skate, Ergo, Shelly a Zippy, hitem večera se pak stala nově uvedená modelová řada BAAGL Airy. „Kompaktní batoh vyvinutý speciálně pro děti do 1.–2. třídy ZŠ má minimální hmotnost a pro své intuitivní zapínání je zároveň neobyčejně praktický. Díky menšímu objemu a odlehčené konstrukci sedí i těm nejdrobnějším prvňáčkům,“ přiblížil benefity této řady Michal Šmidrkal.

Rozšířena byla také nabídka batůžků pro předškoláky a nechyběly produkty vytvořené ve spolupráci se slavným filmovým studiem Warner Bros. Z nových doplňků zmiňme mini tritanové láhve nebo penál Etue Eggy, který díky praktickému vnitřnímu uspořádání může posloužit nejen ve škole, ale i jako cestovní pouzdro.

Notique ~ Note to self ~ Zapiš si pro sebe

Jako druhá byla představena nová kolekce kalendářů, diářů, notesů a dárkového sortimentu značky Notique, jejíž hlavní myšlenkou je návrat k papíru jako tradičnímu způsobu zapisování. „Papír, na rozdíl od elektroniky, působí na lidskou psychiku pozitivně. Při ručním zapisování poznámek člověk přirozeně zpomalí a lépe se ponoří do vlastních myšlenek. Přiléhavý slogan note to self, v překladu zapiš si pro sebe, vhodně vystihuje a akcentuje ústřední myšlenku brandu,“ vysvětlil obchodní ředitel Michal Šmidrkal.

Mezi novinkami, kterých je v kolekci NOTIQUE 2023 přes šedesát, bylo představeno několik řad notesů a plánovacích diářů, jež umožňují individualizovanou ražbu. Rozrostla se také nabídka tematických diářů. Vedle oblíbeného Zábavného kalendáře Kateřiny Winterové, nově rozšířeného o mini herbář, se zákazníci mohou těšit na Laskavý diář zaměřený na sebelásku či zápisník Note to Self vhodný k plánování. Hitem kolekce je speciální zápisník My Bullet Planner určený pro všechny, kteří si chtějí design vytvořit dle svého.

Mezi kalendáři je novinkou třeba Včelařský kalendář plný pranostik a užitečných informací pro začínající včelaře, nechybí ani oblíbené rodinné kalendáře v novém designu i formátech. Seniorům usnadní život kalendář Josef Lada s extra velkým kalendáriem a nabídku značky v neposlední řadě obohatí licenční tituly Warner Bros či rozšířená dárková kolekce Alfonse Muchy.

Ella & Max – výjimečné knihy pro novou generaci dětí

Do třetice představil obchodní ředitel Michal Šmidrkal bestsellery a novinky nakladatelské značky dětských knížek Ella & Max. Za dobu svého působení publikovalo nakladatelství již více než 400 titulů v češtině, slovenštině a maďarštině. Řada z nich získala prestižní ocenění nebo nominace. „Usilujeme o to, abychom vytvářeli výjimečné knihy pro novou generaci dětí – tituly, které podpoří jejich kreativitu a schopnost interakce s okolním světem. Chceme dětem poskytnout prostor pro dobrou zábavu, rozvoj fantazie i učení,“ přiblížil poslání značky Michal Šmidrkal.

V roce 2023 se mohou malí čtenáři těšit třeba na interaktivní leporela s 3D obrázky nebo řadu leporel a samolepkových knížek nazvanou podle roztomilého hlavního hrdiny Méďula šikula. Novým formátem v edičním plánu jsou pak didaktické tituly s kouzelným tabletem či nápadité knížky aktivit na cesty. Populární edice samolepkových sešitů rozšíří naučné tituly série Pro chytré hlavy, které zavedou čtenáře do minulosti, kde budou řešit záhady staré desítky, stovky, ba miliony let. Chybět nebudou ani knížky, jež vzešly ze spolupráce se společností Warner Bros.

Novinky přibudou také do nejúspěšnějších stávajících edic atraktivních samolepkových knížek řady MINIMIKY či oblíbených velkoformátových leporel pro malé vypravěče.

Po prezentaci značek nadešel čas na výtečný raut a zábavu v kulisách paláce Adria. Všem hostům děkujeme za účast a těšíme se na další příjemná setkání v rámci naší další spolupráce. Kompletní nabídku jednotlivých značek si můžete už nyní prohlédnout v katalozích na stránkách www.presco.cz.