0
PODPORUJEME KAMPAŇ KNIHA TI SLUŠÍ!
11. 04. 2017

Společnost PRESCO GROUP se zapojila do kampaně Kniha ti sluší. Jedná se již o 2. ročník akce pod tímto názvem, kterou pro vás, čtenáře, připravuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Akce je spojená se Světovým dnem knihy a autorských prav, který si připomínáme 23. 4.

Kampaň Kniha ti sluší bude probíhat v týdnu od 18. dubna a během ní představí knihu jako součást moderního životního stylu a jeden z neodmyslitelných symbolů plnohodnotného života. Cílem kampaně je podpora a propagace české knižní kultury. Do kampaně se zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Projekt se uskuteční pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana. Slogan Kniha ti sluší je heslem dlouhodobé kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Představuje knihu jako moderní, trendy předmět, který́ díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích.


Součástí oslav Světového dne knihy bude tradičně i řada doprovodných akcí. Podrobnější informace se postupně objevují na webových stránkách projektu. Mediálními tvářemi kampaně se stali Jan Potměšil, Zdeněk Piškula a Jana Plodková. Červenou placku s nápisem Kniha Ti sluší si připnou také další dvě desítky známých osobností a přihlásí se tak k tomu, že čtení je nedílnou součástí jejich života.


Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než 100 zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Více informací ke kampani naleznete zde: www.knihatislusi.cz

I my milujeme čtení a čteme knihy každý den!