0
NOVÁ KNIHA KE DNI DĚTÍ A NA PRÁZDNINY!
01. 06. 2016

Na Den dětí a pro nadcházející prázdniny přinášíme všem dětem a jejich rodičům další velké dobrodružství oblíbené Ovečky Shaun. 

Na Den dětí a pro nadcházející prázdniny přinášíme všem dětem a jejich rodičům další velké dobrodružství oblíbené Ovečky Shaun. Ve druhém díle neuvěřitelně zábavné trilogie, vydané pod názvem Ovečka Shaun cestuje kolem světa, na děti čeká příběh plný zábavy a nových příhod ze zajímavých a dalekých cest. I tentokrát je hlavním úkolem dětí najít na každé dvoustraně naši hrdinku s kudrnatou chocholkou.

I přes život na poklidné farmě je Ovečka Shaun neustále v centru všech lumpáren, které ostatním ovečkám zpestřují všední dny. Pod jejím vedením se všechny společně vydávají na cestu kolem světa. Cesta začíná v Německu, kde si ovečky vyhlídly zámek a prolezly ho křížem krážem. Druhou zastávkou je elegantní Paříž plná starobylých památek, s úžasnou prohlídkou Eiffelovky. Dále pokračují do Anglie, kde se jim nejvíc líbí Big Béééén! Ovečka Shaun s kamarádkami opouští Evropu a vydává se na dalekou výpravu do orientálního Egypta. Návštěva pouště se spoustou pyramid a hlavně nekonečný písek se všem ovečkám zalíbil. Napadlo by vás, že se pak všechny vydaly do džungle? To bude asi velká pohroma! Počáteční obavy ze setkání s nějakým nebezpečným lovcem vystřídalo plavání, skoky z vodopádu a další veselé nezbednosti. No prostě divočina! Po Rusku a Nepálu se ovečky stavily až v Austrálii. A jak se tam dostaly? Úplně náhodou, vlastně tam zabloudily. Potkaly klokany a domorodé ovce, takže byly vlastně náramně spokojené. Výlet to byl zdařilý a ovečky zažily opět spoustu zábavy.

Kniha je plná veselých a barevných ilustrací. Zapomenete u ní na nudu a procvičíte si svůj bystrý zrak, soustředění a paměť. Vyprávění příběhů a popisování obrázků podporuje představivost a fantazii dětí a aktivně rozšiřuje jejich slovní zásobu běžných témat z každodenního života. Kniha vede k rozvoji komunikace mezi dětmi a rodiči.