0
KLUCI, KTEŘÍ SE NEBOJÍ BÝT VYJIMEČNÍ, BODUJÍ!
06. 08. 2019

V minulém roce vydalo nakladatelství PRESCO GROUP, a. s., knížku s názvem Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční, jež se stejně jako mnohde v zahraničí okamžitě stala bestsellerem. Ve Velké Británii dokonce získala ocenění v prestižní soutěži Specsavers National Book Awards jako Dětská kniha roku 2018! A není divu – nadějnému mladému autorovi Benu Brooksovi se podařilo působivými inspirativními příběhy známých i méně známých chlapců a mužů zasáhnout mladé čtenáře, ale také jejich rodiče přímo do srdcí. Na základě velkého úspěchu zmíněné knihy nyní vydáváme její druhý díl – nenechte si ujít další stovku medailonků úžasných osobností a jejich osudů!

Tahle knížka se podobně jako první díl bude hodit všem klukům, kteří jsou nebo by chtěli být nějakým způsobem výjimeční. S některými jejími hrdiny se mladí čtenáři mohou identifikovat, jiní je mohou inspirovat k něčemu úžasnému nebo motivovat v nelehké situaci…

Nečekejte tu ale příběhy žádných akčních hrdinů zachraňujících lidstvo ani miláčků osudu, kterým sudičky nadělily krásu, inteligenci, štěstí a bohatství už do kolébky. Ne – každá z osobností v téhle knize si musela vybojovat nějaký svůj zápas. Někdo se dokázal vzepřít nepříznivému životnímu údělu, vymanit se z prostředí, odkud vzešel, vypracovat se díky své píli či neotřesitelné důvěře v sebe sama. Jiný se nebál vybočit z řady, prolamovat společenská tabu, čelit předsudkům nebo autoritám, často navzdory nesnázím a velkému nebezpečí. Další z hrdinů se vzdali svého pohodlí, aby pomáhali druhým, nebo za ně dokonce bojovali, protože jim nebyl lhostejný jejich osud ani osud našeho světa jako celku.

Ať už jde o chlapce a muže slavné či méně slavné, hrdiny z doby minulé anebo současné, každý jeden z jejich příběhů dokáže zaujmout a hluboce oslovit. Všechny totiž ukazují, že člověk nemusí být zrovna superhrdinou, aby dokázal být vzorem pro ostatní!

„Chlapci to dnes vůbec nemají jednoduché, neboť musejí čelit řadě genderových stereotypů, což na ně vyvíjí značný tlak. Co když je ale někdo introvert, sáhne raději po knize než po meči, co když se mu chce plakat, když je smutný nebo se zlobí? (…) O takových hrdinech se obvykle v knihách nedočtete. Tento titul proto přináší řadu alternativních příběhů kluků a mužů, kteří se odvážili být jiní – začít s něčím novým, bořit mýty či se vymknout zavedeným klišé. (…) Kniha, která vzdělává, baví, ale zároveň také motivuje a inspiruje,“ píše se mimo jiné na webových stránkách literární soutěže Specsavers National Book Awards o tomto výjimečném titulu.