0
FÉNIX CONTENT MARKETING 2018
28. 05. 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018 proběhl slavnostní galavečer 5. ročníku soutěže FÉNIX CONTENT MARKETING. Jedná se soutěž, která oceňuje nejlepší počiny firem z pohledu obsahu, poctivé práce a vyjádřené kreativity přihlašovatelů. Klade důraz na inovativnost, efektivitu a kvalitu zpracování.

Název soutěže vychází ze dvou pojmů: Fénix, mytologická postava, má značit obrodu myšlenek. Tak jako bájný Fénix vstane vždy z popela, tak i um kreativních lidí přijde vždy s novým konceptem, pojetím, kampaní. Fénix je tedy symbol kreativní části soutěže. Content marketing nemá v českém jazyce přesnou definici. Jedná se o obsah a jeho strategickou tvorbu. Tvoří jej samy společnosti a šíří jej svými komunikačními kanály (vlastní časopis, webové stránky, profily na sociálních sítích a další). Tato část poukazuje na jádro soutěže.

Naše společnost navázala na úspěch z loňského ročníku a získala ocenění v kategorii: Nejlepší ilustrace a její použití s kalendářem Maria Makeeva 2018. Maria Makeeva je mladá ilustrátorka a čerstvá absolventka ateliéru ilustrace UMPRUM v Praze. Soubor ilustrací „Pictures of Myths“ byl původně vytvořen jako diplomová práce autorky. Představuje osobitý pohled na mytologii, její charakteristické scény a archetypální symboly skrze jazyk vizuální zkratky. Zkoumá, jak jednoduché objekty dokážou vyvolávat určité emoce, a jak se scény zastavené v čase mohou stát ilustrací pro nekonečné množství příběhů.