0

Categories: Rozhovory s autory

5 OTÁZEK PRO JANU LEBLANC

Autorské duo Jana LeBlanc a Martina Pavlová vytvořilo zápisník, díky kterému již nezapomenete na žádnou přečtenou knihu. Je to tak! A věřte, že jsou ty nejpovolanější. Knihy milují a díky bohatým čtenářským zkušenostem pravých knihomolek přinášejí cenné rady a tipy, jak si z knihy zapamatovat co nejvíce. Do ruky se vám tak dostane stylový čtenářský deník, který zaznamená všechny vaše myšlenky a dojmy. Nemáte čas číst? I na to autorky myslely a přinášejí návod, jak přečíst alespoň jednu knihu týdně.

Read moredoprava 29. 08. 2018
5 OTÁZEK PRO ADOLFA ZIKU

Miloš Forman, Jaromír Jágr, Aňa Geislerová, Václav Havel, Alena Šeredová…tyto a mnoho dalších osobností z oblasti kulturního a společenského života najdete v nové knize Adolfa Ziky. Tento významný fotograf a filmový dokumentarista věnoval knihu portrétní fotografii a zachytil jak české, tak i zahraniční osobnosti, které ho na jeho cestách zaujaly. Autor tak vytvořil výjimečnou knihu. Těšili jsme se na odpovědi na našich pět otázek.

Read moredoprava 28. 03. 2018
5 OTÁZEK PRO MICHAELA SCHLAIPFERA

Zaujala Vás naše poslední kuchařka? Chcete poznat více jejího autora a dozvědět se, proč si zvolil právě knedlíky jako ústřední téma své první kuchařky? Jestli ano, tak si určitě přečtěte rozhovor s tímto mladým německým kuchařem!

Read moredoprava 09. 05. 2017
5 OTÁZEK PRO TOBIASE MÜLLERA

Milujete netradiční moučníky? Neodoláte čokoládě a jiným sladkostem? Máte rádi cestování a poznávaní nových receptů? Tak právě vám je určena naše kuchařka BAKE & THE CITY. Autorem je zkušený sympatický kuchař a blogger Tobias Müller, s kterým se vydáte na atraktivní okružní cestu po Evropě. Během ní vám představí své nejoblíbenější dezerty, které upravil do moderní a jednoduché podoby. Každý recept popisuje do nejmenších detailů, bát se proto nemusí ani začátečníci. A jestli se chcete dozvědět, jak se Tobiasovi líbila Praha nebo kterým receptem z jeho knihy zabodujete na Valentýna, přečtěte si náš krátký rozhovor.

Read moredoprava 07. 02. 2017
KRESLÍŘ S DUŠÍ MALÉHO KLUKA

Michal Černík je jedním z dalších zástupců českých autorů, které představujeme v naší kolekci Naive art. 

Read moredoprava 23. 09. 2015
VODA JAKO INSPIRACE PRO SNĚNÍ

Lucie Drlíková je fotografkou, která ve svých fotografiích originálním způsobem zachycuje svět fantazie pod vodou. 

Read moredoprava 16. 10. 2015
MŮŽE BÝT SOUČASNÝ UMĚLEC ÚSPĚŠNÝ? ... PROZRADÍ PASTA ONER!

Pasta Oner patří k českým popartovým umělcům střední generace s nepopiratelnými kořeny ve streetartu a graffiti, proto kalendář s jeho obrazy nemohl chybět v naší kolekci 2016. Může být současný umělec úspěšný? Nejen o tom si povídáme v rozhoru s ním.<

Read moredoprava 12. 11. 2015
POHÁDKOVÉ DĚTSTVÍ KATEŘINY MILER

Krteček neprovázel dětstvím jen celé generace dnešních dospělých, ale i Kateřinu Miler. Ostatně ona se k němu v dospělosti vrátila a asi proto, aby učinila Krtečka šťastného stejně jako mnoho dětí, pořídila mu laskavou paní Krtečkovou. S autorkou kalen

Read moredoprava 24. 11. 2015
JAK ZAČÍT BĚHAT, PORADÍ MILOŠ ŠKORPIL

Miloš Škorpil si náš Běžecký diář doslova vyběhal. V nohách má snad tisíc mil… 

Read moredoprava 16. 12. 2015
MAESTRO VÁCLAV ZAPADLÍK

Mezi milovníky aut a jejich historie je Václav Zapadlík legendou. Mnoho vozů, které již neexistují, dokáže nakreslit zpaměti, čímž sklízí obdiv i mezi těmi, kdo se podobnými ilustracemi zabývají, byť v počítačové verzi.

Read moredoprava 23. 06. 2016