0
ELLA & MAX PODRUHÉ
18. 05. 2017

Společnost PRESCO GROUP, a.s., představuje nový, v pořadí druhý katalog dětských knih ELLA & MAX. Obsah předchozího podzimního katalogu narostl a díky třinácti novinkám směřujícím k nejmladší čtenářské generaci je o poznání rozsáhlejší. Značka ELLA & MAX si dává za cíl vydávat kvalitní a rozpoznatelné tituly, které podporují dětskou představivost, kreativitu a samostatné myšlení. Vedle licenčních titulů se chce orientovat také na tuzemskou autorskou tvorbu. Vydávané tituly budou pro malé čtenáře zdrojem zábavy, inspirace, potěšení i poučení.

Hlavním titulem edičního plánu / nabídky na jaro–léto 2017 je určitě kniha dánského autora a ilustrátora Jakoba Martina Strida s názvem NEUVĚŘITELNÝ PŘÍBĚH O OBROVSKÉ HRUŠCE, kterou nakladatelství vydalo v české a slovenské verzi. Autor byl několikrát nominovaný na prestižní ocenění Astrid Lindgren Memorial Award, které se řadí mezi nejvýznamnější světová ocenění autorů, ilustrátorů, vypravěčů a propagátorů v oblasti dětské literatury. Není proto divu, že tato nevšední kniha o neuvěřitelném dobrodružství dvou přátel – kocourka Macíka a slona Sebastiána – vyšla již v osmnácti světových jazycích a v říjnu letošního roku vstoupí příběh v animované podobě i na filmové plátno.
Vedle toho další novinka pod značkou ELLA & MAX, velkoformátový „obrazový průvodce“ VELKÁ KNÍŽKA PRAHA PRO MALÉ VYPRAVĚČE, je titulem zcela původním. Originální, detailně propracované humorné ilustrace Libora Drobného jsou plné nejrůznějších příběhů. Tento formát knihy rozvíjí a zlepšuje paměťové, řečové a komunikační dovednosti dětí předškolního věku a přispívá ke snadnějšímu učení se čtení a psaní. Kniha se řadí k žánru „Wimmelbücher“ a vychází zároveň i v anglické a německé jazykové mutaci.

Ke stejnému žánru se řadí i novinka VELKÁ KNÍŽKA PRO MALÉ VYPRAVĚČE LETIŠTĚ, která navazuje na své, mezi malými „čtenáři“ velmi oblíbené, předchůdce VELKOU KNÍŽKU O AUTECH a VELKOU KNÍŽKU O STAVĚNÍ.

Rozvoji prvních čtenářských dovedností se věnuje nová „barevná série“ – ČERVENÁ, MODRÁ a ZELENÁ KNIHA POHÁDEK, připravená odbornou pedagožkou a lektorkou Mgr. Dagmar Ženkovou. Prvnímu čtení uzpůsobené jednoduché texty klasických pohádek jsou doplněné stránkami s otázkami, úkoly a hrami, které přispívají ke kultivaci čtení s porozuměním textu. Graficky strukturovaný text pohádek vybízí ke společnému rodinnému čtení a autorka přidává i podrobný návod, jak z knih vytěžit pro děti maximum. Knihy „fungují“ stejně dobře v sérii i zcela samostatně.

A zapomenout nesmíme ani na oblíbené pohádkové omalovánky – KRÁSKA A ZVÍŘE a KNIHA DŽUNGLÍ. Na své si tak opět přijdou nejen čtenáři, ale i „výtvarníci“. Bohatá obrazová část je doplněna vyjímatelným velkoformátovým plakátem, který po vybarvení a dotvoření jistě ozdobí stěnu nejednoho „ateliéru“ malých i odrostlejších umělců.
Katalog si můžete prohlédnout na www.presco.cz/katalogy.