0
DESIGN COLLECTION - PŘÍLEŽITOST PRO MLADÉ TVŮRCE
21. 04. 2021

Nejspíš jste si již všimli, že v naší kolekci každoročně najdete nástěnné kalendáře, které se tak trochu vymykají. Řeč je samozřejmě o výběrových kalendářích z naší edice DESIGN COLLECTION. Ty se liší jak celkovým zpracováním, tak samotným designem.

Každý z kalendářů z této edice je originálem, který můžeme beze studu označit za umělecké dílo, hodné ozdobit váš interiér. Za ta léta, kdy tyto kalendáře vydáváme, kolekcí prošla již řada zvučných jmen, která jsou nyní vrcholem lokální umělecké scény. Kalendář pro nás připravili třeba Pasta Oner, Tomski & Polanski, či Maria Makeeva a pokud je sbíráte od úplného začátku, máte doma pěknou a také velmi cennou sbírku. Jako zatím poslední se do výběru probojovala talentovaná Lucie Jenčíková, která za svůj osobitý kalendář Animalium posbírala hned dvě ocenění v prestižní soutěži Kalendář roku 2021. Právě tato soutěž je skvělým odrazovým můstkem pro všechny mladé tvůrce.

Lucie se v ní ovšem rozhodně neumístila jako první a my pevně doufáme, že ani poslední. Kalendáře z DESIGN COLLECTION se v soutěži umísťují pravidelně, a to i přes časté změny v hodnotící porotě. Dosáhnout na ni rok co rok je pro nás velkou a zajímavou výzvou. Tyto krásné ceny vám tam mohou být dobrým rádcem až budete vybírat nový kalendář do vašeho obýváků, ložnice či chodby. Sáhnout po kvalitě, která podpoří mladého umělce je vždy dobrým řešením. Pamatujte na to a my se na vás už zase těšíme s novou vyladěnou kolekcí 2022. Více informací najdete na www.presco.cz