0
BOHATĚ ILUSTROVANÉ NAPÍNAVÉ PŘÍBĚHY HOLČIČKY OTOLÍNY
04. 11. 2016

Hlavními hrdiny úspěšné, mezinárodně oceňované a mnohokrát vyznamenané knižní série jsou tak trochu zvláštní holčička jménem Otolína a její nerozlučný kamarád - malý vlasatý tvor z norských močálů zvaný pan Moura. Otolína vášnivě sbírá nejrůznější věci

Knihy jsou bohatě ilustrované, nápadité a propracované obrázky srozumitelné dětem se plynule prolínají s textem, což činí z četby velký zážitek - ať už se do ní ponoří děti, anebo dospělí.

Autorem knih je Chris Riddell, britský ilustrátor a dnes již i velmi úspěšný spisovatel knížek pro děti. Chris už od dětství projevoval výrazný výtvarný talent, posléze studoval školu umění a designu a rovněž vystudoval ilustraci na Brighton Polytechnic. Pracuje jako ilustrátor v novinách, dnes například píše politické komiksy pro britský týdeník The Observer, a podílel se také na řadě dětských knih, jež nejen ilustroval, ale je také jejich spoluautorem. Dětské knihy z jeho pera jsou velmi oceňované, dvakrát získal Kate Greenaway Medal, a Nestlé Smarties Book Prize dokonce sedmkrát. Nejprodávanějšími z jeho knih jsou ty ze série o holčičce Otolíně. Dvě z nich - Otolína a žlutá kočka, jež vyhrála Nestlé Smarties Book Prize ve věkové kategorii 6-8 let, a Otolína ve škole - vám nyní přinášíme také v českém překladu.