0
AUTOGRAMIÁDA A WORKSHOP - Jane LeBlanc
26. 11. 2018

Pokud nemáte na zítra plány a chcete večer strávit v příjemné společnosti, určitě dorazte do knihkupectví Luxor na Václavském náměstí. Autorka Jana LeBlanc představí svojí novou knihu a pak taky svůj jedinečný Zápisník milovnice knih. Můžete se jí na cokoliv zeptat, čeká na vás debata o knihách a taky krátký workshop. Každý, kdo si zítra zakoupí na místě zápisník, dostane jako dárek placku a tužku.

O zápisníku:
Na pultech obchodů je zápisník, díky kterému nezapomenete žádnou přečtenou knihu.

Ať zhltnete knihu za večer nebo přečtete jednu do roka, je pravděpodobné, že z ní rychle hodně zapomenete: po týdnu jména postav, po měsíci stěží dáte dohromady děj. Natož abyste z hlavy vydolovali myšlenky, co vás inspirovaly. Od teď to ale může být jinak. 

Na trhu je novinka, která vám pomůže mít přehled nad přečtenými knihami, jejich postavami, knižními citáty a jinými zajímavostmi – ZÁPISNÍK MILOVNICE KNIH.

„Zvyk dělat si z knížek alespoň kratičké výpisky je praktický, ale většině lidí příliš evokuje školní čtenářský deník. Proto jsme chtěli vytvořit produkt, který by umožňoval dělat si poznámky a zároveň to nebyla nepříjemná povinnost. Přály jsme si, aby tento kreativní blok vzbuzoval radost: při samotném psaní i po letech, kdy člověku připomene, co mu zpříjemňovalo cesty do práce, dovolené nebo hrdiny, se kterými trávil noci,“ říkají autorky, novinářka Jana LeBlanc a ilustrátorka Martina Pavlová. Zápisník milovnice knih je jejich už pátým společným dílem. 

Zápisník je vlastně knihou i kreativním deníkem v jednom. Základem je blok, do kterého si můžete uložit poznámky až o šedesáti přečtených dílech. Autorky vás několika otázkami přimějí zamyslet se třeba nad tím, s kým z hrdinů byste nejraději zašli na drink nebo komu si myslíte, že by kniha udělala radost, pokud máte chuť předat ji dál. Druhou část zápisníku pak naplnily praktickými tipy, jejichž společným jmenovatelem je knižní svět. Dozvíte se, jak přečíst alespoň jednu knihu týdně, jak se naučit číst knihy psané v cizím jazyce (a s nimi i cizí jazyk), jak si uspořádat knihovničku nebo která slavná díla zůstávají nejčastěji nedočtená. A kdybyste náhodou neměli noční stolek plný a v hlavě vůbec žádnou inspiraci, po jakém příběhu sáhnout dál, stačí nalistovat některý ze seznamů s nejslavnějšími díly nebo čtenářskou výzvou. Už jste někdy četli třeba dílo z roku, v němž jste se narodili?  

Zápisník milovnice knih vzniknul, aby vás inspiroval, abyste z knížek a čtení měli ještě lepší pocit a dělaly vám ještě větší radost. Vychází v krásné barevné úpravě, s pevnou, omyvatelnou obálkou, záložkou a ve formátu, který můžete nechat ležet na nočním stolku nebo ho sbalit s sebou kamkoliv potřebujete.